Lempitiimi

Arvomme

 

Lempi-arvomme ovat ympäristövastuullisuus, arvostus, ilo sekä välittäminen.

Nämä arvot näkyvät jokapäiväisessä työssämme. Liikumme pääsääntöisesti julkisilla kulkuvälineillä, käytämme siivoustekniikoita, jotka vähentävät kemikaalikuormaa ja käytämme vain ympäristöystävällisiä siivousaineita. Olemme myös hyvin tarkkoja kierrättämisestä! Kohtelemme niin kollegoitamme kuin asiakkaitammekin kunnioittavasti ja ymmärtävästi. Välitämme toinen toisistamme aidosti: tuemme ja kannustamme. Työskentelemme ilon kautta. Meille on tärkeää, että työssä viihdytään! Haluamme tuoda puhtailla kodeilla iloa asiakkaillemme ja samalla onnistumiset työssä ilahduttavat koko Lempitiimiä.

Lempi_arvot_yksinkertainen_ympäristövastuullisuus
Lempi_arvot_yksinkertainen_arvostus
Lempi_arvot_yksinkertainen_ilo
Lempi_arvot_yksinkertainen_välittäminen

Lempityypit

Täältä löydät Lempitiimin jäsenet yhteystietoineen. Voit myös aina soittaa asiakaspalveluumme numeroon 010 2488 800 tai lähettää sähköpostia info@lempi.fi

Myynti- ja asiakaspalvelutiimi

Noora Kesti

Myynti- ja asiakaspalvelupäällikkö

noora.kesti@lempi.fi

puh. 040 828 6012

Pääkaupunkiseutu Palvelutiimi

Mariliis Markna

Palveluesihenkilö

mariliis.markna@lempi.fi

puh. 050 597 2860

 

Marite Rassel

Palveluesihenkilö

marite.rassel@lempi.fi

puh. 050 477 4378

 

Joan Ola

Palveluesihenkilö

joan.ola@lempi.fi

puh. 050 344 1889

Tampere Palvelutiimi

Mirva Petäkoski

Palveluesihenkilö

mirva.petakoski@lempi.fi

puh. 044 755 2027

Turku Palvelutiimi

Hanna Laurell

Palveluesihenkilö

hanna.laurell@lempi.fi

puh. 044 749 6530

Lahti Palvelutiimi

Sanna Tervaniemi

Palveluesihenkilö

sanna.tervaniemi@lempi.fi

puh. 044 709 0682

Oulu Palvelutiimi

Sari Iinatti

Palveluesihenkilö

sari.iinatti@lempi.fi

puh. 045 239 3337

Kuopio Palvelutiimi

Jaana Pulliainen

Palveluesihenkilö

jaana.pulliainen@lempi.fi

puh. 040 085 3853

Siivoojat

Noin 230 henkilöä

30 kansalaisuutta

Johtoryhmä

Leena Meri

Toimitusjohtaja

leena.meri@lempi.fi

puh. 040 746 4457

Leena on innovatiivinen ja katse tulevaisuudessa oleva johtaja, jolla on vankka palvelualan kokemus monen vuoden takaa. Hän on helposti lähestyttävä henkilö, joka innostaa ja kannustaa muita ympärillään. Leena tunnetaan avoimuudestaan, sinnikkyydestään sekä hersyvästä naurustaan - missä nauru, siellä Leena.

Vapaa-ajallaan hän mielellään käy maastopyöräilemässä sekä ulkoilee kahden mäyräkoiransa kanssa ja harrastaa viljelyä ja ruuanlaittoa.

 

Rasmus Ruusuvaara

Talouspäällikkö

rasmus.ruusuvaara@lempi.fi

puh. 050 368 6401

Rasmus aloitti Lempillä keväällä 2022. Hän vastaa Lempin taloushallinnosta sisältäen muun muassa sisäisen ja ulkoisen laskennan. Lukujen kanssa tarkka ja jämpti talousosaaja on reilu, huumorintajuinen ja pidetty työkaveri.

Työn ulkopuolella Rasmus harrastaa muun muassa padelia ja maastohiihtoa. Suurin osa vapaa-ajasta menee perheen ja lasten parissa harrastaen ja ulkoillen.

 

Nina Maurola

Henkilöstöjohtaja

nina.maurola@lempi.fi

puh. 050 598 4303

Nina on empaattinen, ihmisläheinen ja aina läsnäoleva HR-osaaja. Hän on pidetty henkilö, jonka intohimon kohteet töissä ovat ihmisten motivoiminen, halu saada ihmiset kukoistamaan sekä kommunikaation ja vuorovaikutuksen tärkeys.

Työn ulkopuolella Ninan kiinnostuksen kohteet ovat kurssien käyminen ja uuden oppiminen sekä walk & talkit ystävien kanssa. Tämän lisäksi Ninan perheellä on pieni koiranpentu, joka pitää heidät kiireisenä.

 

Tanja Wilander

Operatiivinen johtaja

tanja.wilander@lempi.fi

puh. 050 492 6028

Tanja on siivousalan moniosaaja ja Lempin tietotekniikkaguru. Hänen vastuullaan on Lempin operatiivisen puolen pyörittäminen sekä tiiminjohtaminen. Tanja on tehokas tuloksen tekijä, joka samalla innostaa ja tukee muita ympärillään. Hän on pidetty esihenkilö ja innokas luomaan uutta sekä kehittämään siivousalaa.

Vapaa-ajallaan Tanja pyörittää kahden lapsen perhearkea, jonka lisäksi hänet voi löytää nyrkkeilyn tai muun urheilun parista.

 

 

Kotisiivous

Kaipaatko säännöllistä siivousta tutun kodinhoitajan kanssa?  Vai etsitkö pikaista siivousapua ennen juhlia? Me teemme kodistasi puhtaan.

Tutustu kotisiivoukseen

Muuttosiivous

Onko edessä muuttokiireitä? Anna meidän tehdä koko muuttosiivous lattiakaivon tyhjennyksestä uunin tehopesuun tai pyydä suppeampaa tarjousta. 

Tutustu muuttosiivoukseen

Ikkunanpesu

Ikkunanpesut 100% tyytyväisyystakuulla! Tilaa ammattilainen kotiisi pesemään ikkunasi ja saat kirkkaasti paremman lopputuloksen.

Tutustu ikkunanpesuun

Toimistosiivous

Etsitkö laadukasta ja luotettavaa siivouspalvelua toimistollenne? Lempin toimistosiivous räätälöidään juuri sinun toiveidesi mukaan. Pyydä tarjous!

Tutustu toimistosiivoukseen